Šahovsko tekmovanje »Posamezno OŠ PC Maribor 2018/19«

V ponedeljek 19.11.2018, je v Kamnici potekalo šahovsko tekmovanje »Posamezno OŠ PC Maribor 2018/19«. Otroci so igrali 7 partij, s tempom 15 minut, v ločenih skupinah D9, F9, D12, F12, D15 in F15. Šahovskega tekmovanja se je udeležilo 23 Mariborskih šol, tekmovalo pa je skupno 140 otrok. Tekmovanje je štelo tudi kot kvalifikacije za državno prvenstvo na katerega se uvrstijo prvi trije v kategorijah 12 in 15 let. Tekmovanja so se udeležili tudi naslednji učenci naše OŠ:

Rojko Erin, Golenač Urška, Ristič Ela, Javornik Lina, Glavan Čander Lev, Frešer Jani, Kristl Tlan, Javornik Nik, Kovačič Jakob, Krečič Lenart, Koser Tilen, Luttenberger Tilen in Bratuša Vid.

Posebej velja omeniti uspeh:

–       Rojko Erin je v kategoriji deklic do 9 let dosegla 2. mesto,

–       Javornik Lina je v kategoriji deklic do 12 let dosegla 3. mesto,

–       Javornik Nik je v kategoriji fantov do 12 let dosegel 2. mesto.

S tem pa sta se Javornik Nik in Javornik Lina uvrstila na državno prvenstvo, ki bo potekalo v mesecu januarju 2019 v Kranju. Vsem sodelujočim iskrene čestitke.

Borut Javornik