»MARATON POEZIJE«

Tekmovanje iz znanja pisanja umetnostnih besedil – poezije

Pesem je poezija naše duše. Recepta zanjo pa ni. Prava pesem naj bi se namreč vedno rodila iz nekega čustva ali občutja, ki ga sproži nek dogodek ali nam ga prinese življenje.

Naše osmošolce in devetošolce smo letos prvič nagovorili k pisanju poezije. K ustvarjalnemu izražanju v najvišjem pomenu besede ob danem naslovu Zrcalo.

Učenci so morali skozi pesem izraziti, kako vidijo odseve prihodnosti, kako gledajo na vse podobe preteklosti, kako prenašajo trenutne podobe sveta v zrcalu. Ali vidijo v zrcalu sami sebe? Kako se odseva njihov notranji svet?

Šolsko tekmovanje Maraton poezije je potekal 13. novembra 2018. Izmed tekmovalk: Lucija Adam, 9. a, Nika Krajnc, 9. a, Špela Pehant, 9. c, Lana Malek, 9. c, Eva Božič, 9. b, Ema Rauter, 8. b, Nuša Ornik, 8. b sta se na državno tekmovanje uvrstili

Eva Božič, 9. b

Lucija Adam, 9. a.

Državno tekmovanje bo 7. 2. 2019.

Tekmovalne pesmi si lahko preberete v priponki.

Danijela M. Vukmanič,

mentorica