Obvestilo za učence in za starše učencev, ki v šolo prihajajo iz Rogoze

V obvestilu, ki smo vam ga posredovali v petek, 29. 5. 2020, smo zapisali, da so še vedno problem prevozi učencev v šolo, kjer še vedno veljajo stroga pravila in omejitve glede števila potnikov na prevoznih sredstvih.

Vozni red šolskih prevozov je enak kot pred razglasitvijo epidemije.
Ker se pa v sredo, 3. 6. 2020, v šolo vračajo vsi učenci, moramo na relaciji Rogoza – Hoče zjutraj dodati dodatne prevoze.

Odhod iz Rogoze:
Za učence, ki začnejo s poukom ob 7.30
– 7.10 avtobus št. 1, avtobus št. 2.

Za učence, ki začnejo s poukom ob 8.20
– 7.35 avtobus št. 2 za učence 4. in 5. razreda,
– 7.50 avtobus št. 2 za učence 6. in 7. razreda,
– 7.55 avtobus št. 1 za učence I. triletja,
– 8.05 avtobus št. 2 za učence 8. in 9. razreda.

Ministrica je prejšnji teden javno pozvala vse starše, da če je le mogoče, naj svoje otroke pripeljete v šolo z lastnim prevozom, ali naj otroci pridejo peš, s kolesom…. Tako lahko omogočimo prevoz tistim, ki druge možnosti nimajo. Tej prošnji se pridružujem tudi sam in vas ob tem prosim za strpnost in razumevanje v iskanju najboljših možnih rešitev.

Še vedno pa veljajo higienska priporočila za izvajanje prevoza šolarjev (uporaba mask…).

Lepo vas pozdravljam.
Alojz Velički, ravnatelj