Ustvarjalna delavnica v okviru projekta Otroštvo podaja roko modrosti

Na Osnovni šoli Dušana Flisa Hoče v letošnjem letu poteka projekt medgeneracijskega sodelovanja z naslovom Otroštvo podaja roko modrosti. Projekt že nekaj let poteka na Osnovni šoli Cvetka Golarja v Škofji Loki, v šolskem letu 2016/2017 smo se mu pridružili tudi na naši šoli.

Namen projekta je spodbujanje pozitivnih odnosov in sodelovanja med otroki in starostniki. V ta namen smo v petek, 9. 12. 2016 na šoli pripravili ustvarjalno delavnico. Učenci v OPB 4. razreda so skupaj z babicami, dedki in povabljenimi gosti izdelovali praznične okraske iz papirja. Pri ustvarjanju so si udeleženci medsebojno pomagali in izdelali čudovite angelčke in okraske. Učenke so gostom pripravile posebno plesno točko in jih ob prihajajočih praznikih še posebej razveselile.

Delavnica je uspešno povezala predstavnike različnih generacij in pripomogla k ustvarjanju pozivnih odnosov na obeh straneh.

Zapisala: Urška Pliberšek, prostovoljka

Foto: Urška Pliberšek, 9. 12. 2016)