Tekmovanje v znanju naravoslovja Kresnička

Tekmovanje v znanju naravoslovja je bilo letos organizirano tretjič za učence od 1. do 7. razreda in sicer v okviru DMFA Slovenije. Tekmovanje je bilo enostopenjsko – t.j. samo šolsko.

Na  tekmovanje se je prijavilo 18 učencev iz 6. in 7. razreda. Učenci  6. razreda se nato tekmovanja niso udeležili, iz 7. razreda pa je tekmovalo 8 učencev. Dva  prijavljena učenca, ki sta zbolela, so opravičili starši.

Tekmovanje je bilo 9. februarja 2017, bistveni del tekmovanja pa so bili eksperimenti, ki so jih učenci izvajali doma in v šoli.

Glede na število tekmovalcev  so bronasto priznanje lahko osvojili samo 3-je učenci ( v vsaki skupini samo 1/3).

Rezultati so naslednji:

# Tekmovalec Razred Mentor Priznanje
1 Žiga Petrović 7. b D. Vičič bronasto
2 Lana Malek 7. c D. Vičič bronasto
3 Jernej Lobnik 7. c D. Vičič bronasto
4 Selma Kuljanović 7. b D. Vičič
5 Luka Pečar 7. c D. Vičič
6 Enej Mirič 7. c D. Vičič
7 Pija Frešer 7. b D. Vičič
8 Boštjan Kociper Pomper 7. c D. Vičič

Vsem tekmovalcem čestitam za sodelovanje na tekmovanju, še posebej pa vsem dobitnikom bronastega priznanja za znanje naravoslovja.

Darinka Vičič, mentorica