Humanitarna akcija “Obarvajmo dneve v Varni hiši”

Na šoli bomo v okviru šolske skupnosti ponovno izvedli humanitarno akcijo. Pomagali bomo Varni hiši v Mariboru, kjer prebivajo mamice z otroki, ki so se tja zatekle pred nasiljem. Da si bodo ti lahko krajšali dneve in odmislili tegobe, bomo zanje zbirali knjige in družabne igre.

Akcija bo na centralni šoli potekala pri vhodu v staro telovadnico, kjer bodo dekleta iz 8. razreda sprejemala dobro ohranjene otroške knjige in ravno tako dobro ohranjene družabne igre, ki so vam doma morda odveč, so jih otroci prerasli ali pa bi jih želeli v tem pred prazničnem času podariti nekomu, ki jih potrebuje bolj kot vi.

Knjige in družabne igre bomo zbirali od torka, 16. 12. do četrtka, 18. 12. 2014, in sicer zjutraj od 7.00 do 8.20 in po pouku od 13.00 do 14.00.

Vljudno vabljeni, da čez vikend doma pobrskate po svojih stvareh in razmislite, katero knjigo ali družabno igro bi lahko podarili. Hvala.

Lidija Mazgan, mentorica šolske skupnosti in Dragica Borko, socialna delavka