»HALO, SI ZA TO?«

Spoštovani starši!

V ponedeljek, 21. 3. 2016 smo pričeli s humanitarno akcijo in sicer z obsežno vseslovensko akcijo Zveze prijateljev mladine Slovenije in Rotary klubov z naslovom

»HALO, SI ZA TO?«

Na centralni in podružnični šoli ter v obeh vrtcih  zbiramo stare odslužene mobilne telefone (vključno z baterijo in polnilcem). Akcija bo trajala vse do 6. 5. 2016!!! (PODALJŠANO).

Denar, ki ga bosta instituciji pridobili bodo namenili za pomoč otrokom iz šibkega socialnega okolja in programom namenjenim mladim.

Nam bo pripadlo 10% finančnih sredstev od količine zbranih telefonov na naši šoli in v vrtcih. Namenili jih bomo za različne socialne programe (šola v naravi, brezplačni obroki, …).

Telefone lahko starši in otroci odložite na posebej za to določeno mesto. Učenci so o tem že obveščeni.

Vljudno Vas vabimo, da nam pomagate zbrati čim več odpadnih telefonov, ozavestiti mlade o odgovornem ravnanju z odpadki in s tem očuvati naše okolje.

Hvala za sodelovanje.

Lidija Mazgan, mentorica SUŠ