Postopek za pridobitev statusa športnika ali statusa mladega umetnika

Učenec lahko pridobi status perspektivnega ali vrhunskega športnika in status perspektivnega ali vrhunskega umetnika, če izpolnjuje pogoje, ki so zapisani v Pravilih o prilagajanju šolskih obveznostih.

K vlogi za pridobitev statusa je potrebno priložiti potrdilo športnega kluba oziroma za status umetnika potrdilo plesne šole ali Konservatorija za glasbo in balet.

Obrazca vloga in potrdilo najdete v »meniju za starše« med Pravilniki. Tam se nahajajo tudi Pravila o prilagajanju šolskih obveznosti, kjer lahko preverite tudi pogoje za pridobitev statusov.

Vlogo in potrdilo za dodelitev statusa lahko oddate razredniku ali šolski svetovalni delavki.

Pred odločitvijo o dodelitvi pregleda vloge Komisija za preverjanje pogojev statusa.

Odločbo izda ravnatelj, vendar si mora pred dodelitvijo pridobiti mnenje razrednika in mnenje oddelčnega učiteljskega zbora.

Priporočamo vam, da vlogo z dokazili izpolnite in prinesete do 24. 9. 2018.