Evakuacijska vaja

EVAKUACIJSKA VAJA NA OSNOVNI ŠOLI HOČE IN PODRUŽNIČNI ŠOLI REKA – POHORJE OB MESECU POŽARNE VARNOSTI

V skladu z Zakonom o varstvu pred požarom morajo uporabniki požarno ogroženih objektov enkrat letno izvesti praktično usposabljanje za izvajanje evakuacije iz objekta ob požaru. Tako smo v mesecu oktobru, mesecu požarne varnosti, na šoli v Hočah in na podružnični šoli Reka – Pohorje v sodelovanju z gasilskimi društvi Hoče, Bohova in Hotinja vas izvedli evakuacijsko vajo. Vajo smo skrbno načrtovali in uspešno izvedli. Učenci so hitro zapustili šolo in se zbrali na določenem evakuacijskem prostoru na šolskem igrišču ob obeh šolah. Z zanimanjem so spremljali prihod gasilcev in njihovo intervencijo, še posebej prikaz reševanja poškodovanega učenca. Po končani akciji je sledila predaja raporta in analiza evakuacijske vaje. V nagovoru sem zbranim učencem OŠ Hoče poudaril pomen delovanja prostovoljnih gasilskih društev.

Učenci so usvojili nova praktična znanja, za katera upam, da jih pa »zares« nikoli ne bodo potrebovali.

Ob tej priložnosti se zahvaljujem vsem gasilcem za vestno in požrtvovalno opravljanje prostovoljnega gasilskega dela.

Naj nam bo gasilski  pozdrav NA POMOČ zares le pozdrav, ne pa tudi resnični klic na pomoč.

Alojz Velički, ravnatelj OŠ Dušana Flisa Hoče