BRALNI MARATON 2016

V ponedeljek, 19. 9. 2016, smo se s tremi učenkami iz 9. razreda, Saro, Nejo in Zalo Ano, udeležile Bralnega maratona, ki ga vsako leto pripravlja Zveza prijateljev mladine v okviru Tedna mobilnosti na Trgu Leona Štuklja.

Zbrali smo se mentorji in učenci osnovnih in srednjih šol, ki smo vsem mimoidočim popestrili dopoldan z branjem svojih lastnih pesmi ali pesmi drugih avtorjev. Letošnja tema, v okviru katere so ustvarjali maratonci, je bila Parkiraj dobre ideje. Sara in Neja sta v ta namen napisali pesem Zdrava mobilnost.

Gostja prireditve je bila mlada pisateljica Nika Matanović, ki je izdala že svojo drugo knjigo z naslovom Razred. Z njo se je na odru pogovarjala voditeljica prireditve Tadeja iz ZPM.

Z nastopi naših treh devetošolk smo uspešno zakorakali v novo bralno sezono za Prežihovo bralno značko.

Lidija Mazgan, knjižničarka