Urniki šolarjev pokajo po šivih

Spoštovani!
V Delu, 16.5.2016, je izšel članek, ki piše o jezikovni politiki v slovenskem izobraževalnem sistemu.
Lepo naprošava, da ga posredujete zainteresirani javnosti – učiteljem, staršem, novinarjem, ki bodo terjali epilog zgodbe … in nenazadnje tudi lokalnim politikom in politikom na državni ravni,  ki imajo moč odločanja in smo jim zaupali tudi reševanje tovrstnih problemov.
Verjameva, da se s skupnimi močmi stvari lahko spremenijo na bolje že z novim šolskim letom in bodo otroci v resnici deležni kakovostnega pouka, o katerem ves čas govorijo na Ministrstvu za izobraževanje.

Lep pozdrav

Bojana Potočnik, OŠ Franja Malgaja Šentjur in Metka Zorec, OŠ Prežihovega Voranca
Komentar učitelja Petra Zupana:
Velika večina deležnikov in sogovornikov smatra Projekt uvajanja 2. tujega jezika kot obveznega predmeta v OŠ kot izrednega, saj so se pozitivni učinki kazali vsa leta – kar so potrdile tudi inštitucije. Potem pa je vmes prišla politika… Peter Zupan, učitelj nemščine in angleščine, Iniciativa za ohranitev 2. tujega jezika v OŠ