Teden vseživljenjskega učenja (TVU)

Teden vseživljenjskega učenja (TVU) je najvidnejša promocijska manifestacija na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. Projekt usklajujemo na Andragoškem centru Slovenije in ga prirejamo v sodelovanju s stotinami ustanov, skupin in posameznikov po vsej državi pa tudi onkraj naših meja. S TVU prispevamo k udejanjanju slogana ‘Slovenija, učeča se dežela’ ter pomagamo pri uresničevanju nacionalnih in evropskih strategij na področju izobraževanja.

TVU je član mednarodnega gibanja festivalov učenja po vsem svetu.

Poslanstvo TVU je promovirati pomen, vlogo ter možnosti učenja in izobraževanja v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih človek prevzema – kot posameznik, član družine, delovnega kolektiva in drugih skupnosti.

Vizija TVU je (p)ostati vodilna promocijska kampanja, ki utira pot razumevanju in uresničevanju kulture vseživljenjskega učenja.

Vrednote, katerih pomen zagovarja TVU, so:

– znanje in ključne spretnosti za ustvarjalno vključevanje v družbo in svet dela,

– naklonjen odnos do učenja in izobraževanja ter osveščenost o njunem pomenu in vseprisotnosti,

– enake možnosti kakovostnega učenja in izobraževanja za vse ljudi vseh generacij,

– socialna vključenost in zaposljivost ter

– dejavno državljanstvo.

Tudi letos smo tako na matični šoli Dušana Flisa v Hočah, kot tudi na podružnični šoli Reka –Pohorje, vključeni v projekt TVU. Pripravili smo vam pester nabor prireditev, izobraževanj, iger, zanimivosti in tekmovanj, ki se bodo od 10. maja pa vse do konca junija odvijale na naših šolah ter drugih prizoriščih.

Dejavnosti na podružnici Reka Pohorje: Datoteka

Dejavnosti na centralni šoli: Datoteka