Rezultati OŠ posameznega prvenstva PC Maribor 2017/2018 v šahu

V ponedeljek, 11. 12. 2016, je v kulturnem domu Kamnica potekalo Področno posamično osnovnošolsko prvenstvo v šahu. Tekmovanja se je udeležilo 147 šahistov in šahistk iz mariborskih osnovnih šol in okolice.

Z naše šole se je tekmovanja udeležilo 7 učencev. Med udeleženimi sta izstopala predvsem Lina in Nik Javornik, ki sta vsak s svoji kategoriji prepričljivo osvojila drugo mesto z le enim porazom. Nik se je kot drugouvrščeni tudi uvrstil na državno prvenstvo do 12 let, kjer bo v januarju zastopal šolo. Izmed preostalih učencev, ki so nastopili med fanti do 12 let, se je v zgornjo polovico uvrstil Nikola Pleš Štaleker. Preostali so z nekaj zmagami dostojno nastopili na turnirju.