Postopek za pridobitev statusa športnika ali statusa mladega umetnika

Učenec lahko pridobi status perspektivnega ali vrhunskega športnika in status perspektivnega ali vrhunskega umetnika, če izpolnjuje pogoje, ki so zapisani v Pravilih o prilagajanju šolskih obveznostih.

Vlogo za dodelitev statusa lahko oddate razredniku ali šolski svetovalni delavki. K vlogi za pridobitev statusa je potrebno priložiti potrdilo športnega kluba oziroma za status umetnika potrdilo plesne šole ali Konservatorija za glasbo in balet.

Pred odločitvijo o dodelitvi pregleda vloge Komisija za preverjanje pogojev statusa.

Odločbo izda ravnatelj, vendar si mora pred dodelitvijo pridobiti mnenje razrednika in mnenje oddelčnega učiteljskega zbora.

Priporočamo vam, da vlogo z dokazili izpolnite in prinesete čimprej.

Pravila o prilagajanju šolskih obveznostih, vlogo in potrdilo najdete v »meniju za starše« med Pravilniki.

Dragica Borko, šol. svetovalna delavka