Tekmovanje v hitrem branju z razumevanjem HiBra

Naša šola se je v letošnjem šolskem letu vključila v mrežo MemoŠOLA, v katero je vključeno tekmovanje HiBra (hitro branje z razumevanjem).

Šolsko tekmovanje HiBra 16 je potekalo v četrtek, 15. 12. 2016. Tekmovalci so brali 3 članke, po branju se je preverilo razumevanje prebranega besedila. Učenci so se pomerili v dveh kategorijah:

Otroci (8-12 let): Nina Kranjc, Julija Novak, Lorena Sedlanič, Ema Mirič, Kaja Drevenšek, Anja Golob, Marsela Supe Vide, Matej Lobnik, Nuša Ornik, Tara Rečnik in Eva Rečnik.

Juniorji (13-17 let): Lia Perič, Pia Frešer, Selma Kuljanovič, Luka Oblak, Sara Sobočan, Nika Krajnc, Ajna Gutič.

Tekmovalci so uspešno dokazali, da zmorejo v eni minuti prebrati več sto besed in hkrati zelo dobro razumeti prebrano besedilo.

Na 3. državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 14. 1. 2017, na OŠ III Murska Sobota, so se uvrstile Lia Perič, Eva Rečnik in Julija Novak.

Pokazale so znanje in dosegle dobre rezultate. Pridobile so srebrno priznanje.

Vsem sodelujočim čestitam za dosežen uspeh!

Saša Muršec, mentorica