VABILO

V okviru TEDNA OTROKA  bo v četrtek, 6. 10. 2016,  na naši šoli geološko paleontološka razstava z naslovom

» SKRIVNOSTNI SVET MINERALOV IN FOSILOV«.

Tema razstave 2016:

Minerali, fosili, poldragi kamni, kamnine na naših tleh.

Razstavo prireja Botanični vrt TAL 2000 iz Zg. Gorice v sodelovanju z našo šolo. Razstava bo v pritličju naše šole, v učilnici št. 5.

V dopoldanskem času je namenjena ogledu učencev naše šole, v popoldanskem času, od 16. do 18. ure, pa na ogled razstave vabimo tudi starše oz. vse, ki bi jih razstava ali ponudba mineralov, obdelanih kamnov in fosilov zanimala.

Namen razstave je:

• spoznavanje nastanka vesolja, predstavitev geoloških in paleontoloških zanimivosti,
  • prepoznavanje kamnin,
  • promocija narave, povezovanje z naravo, ekološko osveščanje,
  • spoznavanje in zavedanje pestrosti in edinstvenosti narave okoli nas.

Po razstavi bodo učenci oz. drugi obiskovalci imeli tudi možnost nakupa posameznih mineralov, izdelkov iz njih, fosilov,… Večina cen je v razponu od enega do nekaj evrov.

Darinka Vičič,

koordinatorica NAR